Kvě 26, 2015 - Uncategorized    1 Comment

Javorová

Dobrý den pane starosto.

V sobotu 23.5.2015 jsem jel ze sídliště Kamínky cestou po kostkách směr Říčany a byl jsem překvapen z rozkopané cesty, která není označena.Co to má za význam? To zase někdo chce vymáhat peníze po městu, jak na cestě o kousek níže?

Míní s touto rozkopanou cestou někdo něco dělat?

Nemohlo by alespoň tuto část cesty město dostatečně označit dole a nahoře, aby Ti, co to neví, mohli cestu objet z druhé strany sídliště?

S pozdravem Jaroslav Němec, Rosice

1 Komentář

  • Vážený pane, ano, máte pravdu, ulice Javorová se ocitla ve stejné fázi rozkladu jako tomu bylo u níže položené ulice Trnkové. Ostravská firma začala pracovat na destrukci komunikace a odstranila část dlažby včetně obrubníků. Tak, jak píšete, jde zase o snahu majitele komunikací obtěžovat obyvatele této lokality a znepříjemnit jim život. Bohužel město nemůže v tomto případě nic konat. Jedná se o soukromý majetek, v podstatě stavbu, která nebyla nikdy dokončena a povrch komunikace nebyl nikdy zkolaudován. O označení rozebrané komunikace se musí postarat vlastník, k čemuž ho již odbor dopravy MěÚ Rosice vyzval. Myšlenkové pochody vlastníka neznáme, známe jen jeho léty potvrzenou vizi zbohatnout na prodeji pozemků a sítí komukoliv, kdo bude ochoten zaplatit.
    Podstatné pro obyvatele Kamínků i ulice Javorová je, že se komunikace (zatím) dál může využívat, je průjezdná, i když s větší opatrností.
    Javorová
    Trnková

Vložit komentář: