Dub 25, 2015 - Uncategorized    6 Comments

Temná zóna za sklárnou

Dobrý den, pane starosto,

 včera jsem měl tu možnost projít se z Tetčic směrem k nám do Rosic po cyklostezce podél tratě a nestačil jsem žasnout. Binec býval na straně ústící směrem k budově rybářského svazu vždycky, ale tohle? Technické služby za rohem a ta cesta zejména podél zadní stěny areálu bývalé sklárny připomíná skládku.

Vrchol tomu nasadil někdo, kdo tam (muselo to být v posledních dnech) vyhodil doprostřed té cesty (!) několik uhynulých myší. Mám podezření, kdo to asi tak mohl být, těžko si dovedu představit, že někdo veze uhynuulé myši přes celé Rosice jen proto, aby je mohl vyhodit právě tam, ale těžko to podložit důkazy. Každopádně takové lidi patří nakopat do hýždí – po té cestě chodí spousta malých dětí, lidé se psy, cyklisté… mohl by někdo povolaný tuto situaci řešit? Proč se máme dívat na takové nechutnosti a riskovat, že některé z dětí bude mrtvá myš zajímat a třeba od ní chytí nějakou nemoc?

Výše uvedené jednání (vyhodit myši doprostřed rekreační cesty) považuji za jednání hodné prasete a člověka s IQ do 70. Chápu, že pokud někdo opravuje nějakou budovu pro následné použití, myši tam nejspíše nechce, ale v tom případě je má po zabití někde zakopat, nebo tedy při nejmenším vyhodit mezi odpad. Lidem holt chybí úcta k životu a já jen doufám, že tomu, kdo toto udělal, se to po zásluze vrátí.

Martin Š.

6 Komentářů

  • No to je odporné a odstrašující. Omlouvám se, že jsem tento příspěvek ve své mailové schránce pár dnů „ignoroval“. Samozřejmě zajistím úklid. Nebo že bych ještě den počkal, až to uklidí účastníci zítřejší akce „Ukliďme si Česko“? Halóóóó! Je tu skvělý tip na úklid! To ne, myši jdu uklidit raději hned.

  • Pokud tam půjdete osobně, mohu nabídnout pomoc, můžeme celou věc prodiskutovat, když upřednostňujete osobní kontakt. Ale muselo by to být až k večeru, přes den si musím plnit své pracovní povinnosti…

    • Já tam hodlám zajet ještě dnes dopoledne, ať je to svinstvo pryč. Bohužel navečer mi to nevyjde, ale určitě bude čas se setkat jindy. Děkuji.

  • Tak jsem na inkriminované místo zajel a myší tam nebylo. Ani žádný velký nepořádek. Jestli to nebylo ale tím, že jsem tam byl až v sobotu po obědě a to už bylo asi Česko uklizené. Děkujeme.

  • V rámci Ukliďme Česko jsem v této lokalitě úklid neprováděli. Úklid byl proveden v okolí cesty pod parkem a naproti VAS na ulici Litostrovská. Nepořádek neskutečný, bohužel převážně nejspíš dle druhu odpadu od lidí ze zahrádkářské kolonie 🙁 Naplnil se celý kontejner odhadem 1200 kg odpadu. Co se týče výše zmiňované lokality, já se tam byl podívat v pátek po obědě a také jsem tam nezaznamenal žádný extrémní nepořádek ani myši. Samozřejmě, že to tam není žádná hitparáda, ale jsou bohužel i horší lokality.

  • Musím poděkovat všem, kteří se podíleli na úklidu v rámci akce. Já tam nebyl. Nemám rád takové hromadné organizované akce. Ty naopak ignoruji a nikdo mne na nich neuvidí. Spíš jsem za to, aby si všichni po sobě průběžně poklízeli a nedělali binec na cizích pozemcích (viz příspěvek pana místostarosty). Pak by se takové akce nemusely pořádat. Taky by mne zajímalo, kolik úklid stál a kdo ho platil. Tím myslím přistavení kontejneru a uložení více než tuny odpadu. Že by třeba Děti Země, nebo jiná dobročinná organizace? To mi nějak uniklo.

Vložit komentář: