Dub 27, 2015 - Uncategorized    10 Comments

Jarní úklid komunikací

Dobrý den, pane starosto,

rád bych se Vás zeptal, zda je v rámci úklidu komunikací ve městě v plánu zahrnuta také ulice Zbýšovská?

Zaznamenal jsem zde sice vozidlo TS, to ale poklidilo jen od hospody po přejezd a dál se již nepustilo.

Ulice Zbýšovská je velmi prašná – pokaždé, když projíždím ulicí autem, vznáší se oblak prachu jako v kamenolomu, i když jedu velmi pomalu. Pokud zajedu s autem do myčky, po dvou dnech vypadá stejně. Také okna domů by si zasloužila umýt, jenže díky všudypřítomnému prachu to zavání bojem s větrnými mlýny.

Proto se přimlouvám za všechny obyvatele Zbýšovské, aby úklid proběhl co nejdříve. Je smutné, že nejdříve se uklidí ulice v okolí centra, ve kterých je provoz minimální – např. Máchova, El. Krásnohorské, atd. a až potom tato frekventovaná cesta.

 

Budu rád za zpětnou vazbu.

 

S přáním hezkého dne

Martin Býček

Níže uvedená galerie nevalné kvality patří ke komentáři pana starosty úplně dole. Děkuji za pochopení. J. S.

10 Komentářů

 • Pěkný den pane Býčku, můžete být klidný. I na Zbýšovskou a všechny komunikace za železničním přejezdem se dostane. Úklid po zimě trvá poněkud déle, bohužel na některá místa se musí zametací stroj vracet, protože majitelé aut nerespektují značky upozorňující na bloková čištění. To se ale brzy změní, jakmile rada města schválí ceny za odtah vozidel a poplatek za jejich parkování na odstavné ploše v areálu, který jsme zvolili jako vhodný pro odtažená vozidla.
  Co se týká harmonogramu úklidu a které ulice preferovat a zametat jako první, to je zcela v kompetenci ředitele Rosických technických služeb. Já mám od něj zprávu, že se Zbýšovská začne uklízet v nejbližších dnech.
  To samozřejmě nic nemění na tom, v jakém je povrch komunikace na ulici Zbýšovská stavu, mytí oken je pro hospodyňky sysifovská práce. Vedení města v letošním roce nechá zpracovat projekt na komplexní rekonstrukci a věřím, že snad již v příštím roce začneme po etapách s opravami.

 • Pěkný den všem. Věřím, že se již podařilo Zbýšovskou relativně uklidit. Přiznám se, že jsem nezachytil žádnou zpětnou vazbu, asi to bude tím, že nemám fejsbůk. Tak tam musím ještě zajet na kontrolu úklidu osobně. Ale sleduji úklid po městě a musím říci, že TS odvádějí dobrou práci. Jen kdyby občané byli natolik uvědomělí a své drahé plechové miláčky nám vždy na dobu úklidu přeparkovali. O datu se ví předem, tak nevím, proč je mezi námi tolik ignorantů. To jsou asi ti neinformovaní, co neví, že městská rada odsouhlasila výši poplatků za odtah vozidel při blokovém čištění a hodlá odtah během blokového čištění praktikovat.
  Jako ilustraci přikládám několik snímků z dnešního dne při čištění parkoviště na Kamínkách. Pro parkování byla vyčleněna druhá půlka parkoviště, kde bylo asi deset volných míst. Ještě si dovolím upozornit na majitele škodovky, který, karty pro postižené nemaje, parkuje na jim vyhrazeném místě. Asi nějaký postižený. Na hlavu.

  P. S. Omlouvám se, že jsem zatím nezjistil, jak lze vložit obrázky do komentáře. Do příspěvku to už evidentně umím. A už to umím i tady. Děkuji za radu.
  Kamínky

  • Dobrý den, pan starosto,

   moje zpětná vazba bude taková, že na Sklářskou se opět někdo vykašlal. Přesně jak psal pan Býček výše – za dva dny od průjezdu myčkou nelze příliš dobře poznat, jakou že barvu vozidlo vlastně původně má…

 • Dobrý den pane starosto, dovoluji si připojit svůj poznatek ohledně blokového čištění, které mělo proběhnout na Kamínkách. Jsem velmi znepokojena s přístupem technických služeb. 1) cedule o blokovém čištění se na Kamínkách objevily den předem tzn. ve sváteční pondělí 6/4 žádná informace, v úterý odpoledne resp. večer, kdy jsem šla z práce, byly na místě cedule s upozorněním, že DRUHÝ DEN dáno proběhne blokové čištění – zdá se Vám termín oznámení dostačující? Pro info: manžel pracoval 2 roky v TS v Brně-Slatině a info o blokovém čištění dávali dva týdny dopředu + dávali na všechny vchody do panelových domů „papírovou informaci“ tzn. každý měl dostatek času a mohl na daný den přeparkovat. 2) blokové čištění na ulici Lipová je naprosto odfláknuté – je očištěna ani ne půlka silnice. Několik hromádek šterku, který manžel po zimě smetl, aby se nám zde neprášilo a bylo uklizeno, jsou stále na místě a nejsou odstraněny. Nevím, zda TS plánuje příští týden dokončení úklidu, ale pokud je toto finální stav, nepovažuji to za úklid.
  Sami o okolí pečujeme – na místo, které sloužili u malého parkoviště na Lipové jaké výkaliště pro psy, jsme na vlastní náklady zkultivovali a osázeli a v létě oživujeme letničkami tzn. nečekáme, až nám zde někdo z TS uklidí či zkrášlí. Na našem okolí nám záleží a je nám smutno, když nám některé obyvatelé z Kamínků výsadbu poškodí či otrhají. Ale to už neovlivníme.
  Můžete tedy zjistit situaci na TS ohledně úklidu?
  Předem děkuji. S pozdravem Lattenbergová

 • Pěkný den paní Lattenbergová, moc děkuji za Váš komentář a hlavně za Vaši péči o okolí svého bydliště. To se málokdy vidí, hodně lidí má problém pokldit si i jen na svém pozemku.
  Jak jsem zjistil, s tím stavěním cedulí o blokovém čištění máte pravdu, TS je staví jen několik dnů předem, o tom jednom dni trochu pochybuji, ale může to být pravda, třeba kvůli počasí, TS se snaží o to, aby cedule byly umístěny na komunikacích co nejkratší dobu. Už párkrát se stalo, že vítr ceduli odhodil na zaparkovaná auta a tomu chtějí TS předcházet.
  Já sice tady na blogu žehrám na nezájem řidičů, kteří blokové čištění ignorují, ale jistě si nelze nevšimnout, že tyto řidiče, právě díky tomu krátkému intervalu mezi umístěním značek a akcí čištění, nijak nepostihujeme. V Brně se s tím nemazlí, pokud umístí značku nejméně týden dopředu, pak nechávají městské části Brna vozidla nekompromisně odtáhnout. Takto drsně k tomu nechceme přistupovat, budeme to řešit jen v případě vraků na komunikacích a parkovištích. V každém případě by se leták do schránek s informací o blokovém čištění především na sídlištích hodilo hodit.
  Na Lipovou se zajedu podívat, ale myslím, že je tam již teď (píši skoro týden po komentáři paní L.) uklizeno, se Sklářskou to bude asi horší, tedy podobně jako se Zbýšovskou. Tam se snad ani zamést pořádně nedá, vždyť více než půlka Sklářské je šotolina. Já osobně jsem s kvalitou úklidu spokojen, na našem konci – Janáčkova, Fügnerova, Bezručova, Mrštíkova, … je úklid téměř dokonalý.

  • Dobrý den pane starosto, děkuji za Vaši odpověď. Úklid hromádek a celé ulice Lipové i sídliště byl dokončen včera či předevčírem – tzn. nyní je to v pořádku. Technické služby ale nás dlouho napínali, jaký bude konečný výsledek :-). Určitě pro příště bych doporučila na vchody bytových domů na Kamínkách nalepit informací s upozorněním na blokové čištění. Nás se sice toto upozornění netýká (máme svoje soukromé parkovací místo, které si průběžně uklízíme a nespadá pod obecný majetek), ale máte pravdu, že někdy nad inteligencí parkujících řidičů zůstává selský rozum stát. Přeji krásný den. S pozdravem Lattenbergová

   • Tak to rád čtu paní Lattenbergová, že došlo k zametení a úklidu. Snad to dlouho vydrží. V každém případě zlepšíme pro příště informovanost obyvatel nejen na sídlištích. To je nejdůležitější.

 • Tak tak, na Sklářské by se dala jezdit rallye… 🙂

 • Bohužel nejen po této ulici. To je špatná vizitka města a budeme se ji snažit co nejdřív zlepšit.

 • Během jarního úklidu jsem zajistil odklizení i dvou vraků automobilů, které strašily již léta v Husově čtvrti a na Kamínkách. Jejich majitelé se mohou o ně přihlásit osobně u mne. O jejich miláčky je dobře postaráno a neutrpěly při přesunu žádnou újmu.
  Při blokovém čištění na Kamínkách jsem zjistil, že když rosické TS postaví cedule se zákazem zastavení ve dni úklidu den nebo týden dopředu, je to některým majitelům automobilů jedno. Prostě ignoranti.
  Vrak1
  Vrak2

Vložit komentář: