Bře 14, 2015 - Uncategorized    3 Comments

Webové stránky města – Nové komentáře k 20. 3. 2015

Vážený pane starosto, jako občan Rosic sleduji dění v Rosicích nejen na vlastní oči, ale také na stránkách města. Webové stránky města jsou pěkně barevné. Opravdu. Jen obsahově jsou bezbarvé. Zjistil jsem, že se asi jedná o druhé webové stránky KICu, vždyť asi polovina nejviditelnějších odkazů směřuje na KIC (že by pozůstatek po řediteli – radním?)! Co mne ale zarazilo je to, že v Aktualitách a v Rozvoji města kromě Vašich pár příspěvků není od vedení města ani slovo. Protože jsem, na rozdíl od Vás, uživatelem Facebooku, klikl jsem si na odkaz na facebook místostarosty a bylo mi vše jasné. Všechny aktuality o tom, co dělá vedení města jsou zde. Vlastně podle toho, jak je to podáno, to, co se udělalo, udělal jen místostarosta. Vím, že má investice a tyto věci na starosti on, ale zajímalo by mne, proč nedává informace na webové stránky města? Tam by mu jeho příspěvky asi nikdo nelaikoval a neměl by zpětnou vazbu, že?

Nebo je to z jiného důvodu?

Přeji hodně úspěchů a budu čekat na Vaši reakci.

Josef Palatka.

3 Komentářů

  • Vážený pane Palatko, částečně máte pravdu, ani já jsem netušil, jak často se dá dostat na stránky KICu ze stránek města. Proč tomu tak je, se budu informovat u pracovníků IT MěÚ. Ti, podle mého, také dosud neumožnili panu místostarostovi přístup do Aktualit a Rozvoje města, aby mohl naše společné úspěchy v investičních akcích města dostatečně publikovat na stránkách Rosic. A on, nemaje jiného prostoru, zcela logicky využívá k prezentaci své osobní fejsbůkové stránky. V každém případě děkuji za informaci, pokusíme se stránky upravit, aby sloužily hlavně městu a byly hlavně aktuální.

  • K tomu bych chtěl říci, že publikace fotek a jakýchkoliv informací přes platformu Facebook zabere časově pár kliknutí a lze tak učinit přímo z místa, kde jsou fotky pořízeny a není nutné u toho trávit následně hodinu složitým nahráváním na web města. Tak jak dávám na svůj osobní fejsbůk to co se podařilo v rámci investičních akci města zrealizovat a informovat tak občany touto cestou, má tuto možnost i pan starosta prostřednictvím svého bloku. Velice rád tyto informace budu dávat i na web města, ale jak jsem naznačil výše z časových důvodů to nebude asi tak pružné. Každopádně mne těší, že můj facebook navštěvují občané a zajímají se co se v Rosicích děje.

  • Naprosto odmítám názor pana místostarosty. Na mém blogu namohu a nikdy nebudu suplovat obsah oficiálních stránek města. Blog je moje osobní iniciativa, kde se lze nad úspěchy či neúspěchy vedení města se čtenáři pobavit, ale rozhodně to nemůže být platforma pro zveřejňování investičních akcí apod. K tomu slouží oficiální stránky města, tam by mělo být prezentováno maximum informací pro občany. O fejsbůku raději už vůbec nemluvím. Z vlastní zkušenosti také vím, že těch kliknutí ke zveřejnění na našich stránkách není zas až tak moc potřeba navíc, jde jen o to chtít se tomu chvíli věnovat. Holt všechno za nás (zatím) chytrý telefon nevymyslí, že? A to je jen dobře.
    O náplni stránek města jsem se již s vedoucím IT zaměstnanců bavil a měly by být upraveny podle našich požadavků.

Vložit komentář: