Bře 16, 2015 - Uncategorized    1 Comment

Nové vozidlo Městské policie Rosice

Dobrý den p. starosto,

ze začátku bych Vám chtěl pogratulovat ke zvolení funkce.

Moc Vás chválím, za to, jak se k tomu stavíte. Určitě je dobře, že se snažíte, aby byl v Rosicích pořádek a bezpečnost. Líbí se mě policisté ráno na přechodech a taky, když vybírají pokuty v ulici Pod Zahrádkami. Myslím se, že každé dítě zvládne ke škole dojít po vlastních nohách.

Ale pořád mi v hlavě nesedí jedna věc. Nové policejní auto. Podle mě, Škoda Octavia RS není vhodné auto na popojíždění ve městě. Má dost silný motor na to, aby zvládlo jet 250 km/h po dálnici, ale ve městě..Podle mě, náklady budou tak vysoké, že se to ani nevyplatí. Určitě je to dobré auto, ale mělo by se víc využívat, k dojezdu ke škole nebo ke hřbitovu by stačilo obyčejné auto (např. státní policie). Za tu dobu, co to auto tady v Rosicích je, tak já je potkal jednou. Myslím, že by se mělo víc využívat, když má ty majáky a je rychlé. Nevuiděl jsem je ani jednou se zapnutýma houkačkama a někomu v patách. V tomhle případě by bylo auto určitě dobrá volba.

 

S pozdravem

Jan Klingel

Auto MP

1 Komentář

  • Děkuji pane Klingele za Váš pozitivně laděný příspěvek ohledně činnosti strážníků městské policie. Co se týká auta, je využívané ve velké míře. Majáky méně. Pravdou je, že strážníci zatím neměli zapotřebí při plnění svých úkolů někomu dokazovat, jak je rychlé jejich auto. Myslím ale, že právě při kontrolách řidičů to, že se jedná o silný vůz vybavený majáky, může hrát velkou roli a odrazovat řidiče od nepředložených činů. Provoz tohoto vozu není drahý, je na stejné úrovni, jako byl provoz staré benzinové fabie. Komfort je nesrovnatelný. Když jsme automobil poptávali u prodejců, byl tento vůz jediný, který splňoval naše požadavky a byl za velmi přijatelnou cenu. Ostatní nabídky nesplňovaly naše podmínky, sám bych nevěřil, jakým problémem je sehnat ojetou oktávii bílé barvy.

Vložit komentář: