Úno 3, 2015 - Uncategorized    No Comments

Obchvaty měst a obcí v JmK

Minulý týden jsem se na stránkách Brněnského deníku dočetl o plánech budování obchvatů u měst a obcí Jihomoravského kraje v příštích letech. S pod(t)ěšením jsem se nic nedočetl o obchvatu Rosic, který naše město v územních plánech svírá ze severu i z jihu. Že by kraj ustoupil od možnosti budování obchvatu?

V minulém roce jsem se několikrát zúčastnil jednání s JmK, ŘSD a mými kolegy z obcí, kterých se plánovaný obchvat týká. Tam bylo jasně řečeno, že když obchvat Rosic, tak je nejschůdnější severní varianta. Teď mi připadá, že souhlas nás starostů potřeboval JmK jen k tomu, aby mohl konečně vydat Zásady územního rozvoje JmK, které kraj dosud nemá a je to velmi špatná vizitka pro nejlepší kraj s nejlepším hejtmanem v republice. Čert vezmi obchvat, stejně bychom se ho my padesátníci nedožili, na to dám krk. Voda z Tetčic nikdy nespí a já bych asi vůbec neměl psát, jak v lokalitě, kudy je plánován severní obchvat, v létě krásně kvákají žáby. Špatné je bohužel to, že se provozu přes město neuleví, překročené limity hluku a prachu ze nezlepší.

Ale o tom jsem vlastně ani psát nechtěl. Ve článku stálo, že se díky neúnosné dopravní situaci v Bosonohách plánuje obchvat této městské části Brna. Toto mohl vymyslet jen nesvéprávný člověk. Před několika lety jsme s panem starostou Bosonoh apelovali na ministerstvu dopravy, aby zrušilo výběr dálničního poplatku na cca desetikilometrovém úseku D1 mezi Kývalkou a Bohunicemi. Jak by se všem obcím i Bosonohám ulevilo! Na to nikdo ale nechtěl slyšet. A teď někdo vymyslel obchvat za 223 milionů. A já doufal, že třeba teď s novou vládou, novým ministrem dopravy, …..  Zase ani Ťuk, že? Vlastně Ťok.

Níže uvedený odkaz je na elektronickou verzi Brněnského deníku, kde se o obchvatu Bosonoh ale nedočtete. Zato si přečtete můj komentář ke článku, za jehož zveřejnění redakci děkuji.

 http://brnensky.denik.cz/z-regionu/obchvaty-obci-lide-zatim-slysi-hlavne-sliby-stavbu-vetsinou-jen-marne-vyhlizi-20.html

 

Vložit komentář: